| bronson a întrebat:

Cu ce umplu ditanta intre doi pereti?

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce distanta e intre ei si de ce vrei s-o umpli?

| NunuNini a răspuns:

E vorba de pereti?
Pereti intre doua case, sau ce? Daca e asa, poti sa pui niste bca intre ei, doar la capete ca sa nu bata vantul si sa raceasca peretii.
Daca ma insel, lamureste-ne despre ce e vorba.

| sierra1 a răspuns:

"| bronson a întrebat:... ditanta intre doi perti"

ce-i aia "perti"?

| mgtow a răspuns:

Ciment sau caramida cu ciment, nu balegar ca taranii

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Perti astia sunt urmasii compozitorului Giacomo Antonio Perti?

| Lukasssz a răspuns:

Ciment

| bronson explică (pentru NunuNini):

Intre o terasa, cu acoperis intr-o apa catre curte si gardul vecinului. Acoperisul este pana la gard. Intre acoperis si gard este o distanta de 5cm, pe unde intra apa de ploaie

| darrio2007 a răspuns (pentru Lukasssz):

La saci?

| darrio2007 a răspuns (pentru bronson):

Monteaza uluc de scurgere spre exterior. Nu spre vecin, ca vei avea probleme cu el.

| bronson explică:

Multumesc

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Monteaza un jgheab la limita acoperisului.

| NunuNini a răspuns (pentru bronson):

A, asta e altceva.
Fa uluc la acoperis si dirijeaza scurgerea lateral. poti eventual sa faci chiar si burlan de scurgere ca sa nu ude nici la tine nimic. E mai simplu decat sa umpli spatiul ala cu ceva.

| bronson explică (pentru NunuNini):

Multumesc,Cum se face, din ce material?

| MihaelaDart a răspuns (pentru bronson):

Daca mergi la dedeman si le spui problema, acestia te vor ajuta in privinta materialelor si a montarii.

| NunuNini a răspuns (pentru bronson):

Din tabla de obicei.
Sunt multi meseriasi (tigani specializati in asa ceva) care pot face asta cu usurinta. Dar daca acoperisul terasei este din plastic, e mai greu. Se poate face tot din plastic dar trebuie cautat cineva foarte priceput la prelucrare/indoire.