| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa imi umplu golul din suflet?

7 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Golul pe care il simti in suflet apare pentru ca ai pierdut ceva sau pe cineva ori te-ai indepartat doar de o persoana care iti era foarte apropiata.
Nu este usor sa treci peste pur si simplu si niciodata nu vei uita acea pierdere, insa viata merge inainte orice ar fi si trebuie sa accepti uneori situatia daca nu ai alternativa. Nu poti lupta la infinit cu constiinta ca vei pierde.
Sfatul meu este sa iti gasesti mereu o ocupatie sau sa afli un mod de a redobandi ceea ce aveai. Daca nu e posibil, incearca sa socializezi si sa iti faci prieteni, acestia ne inteleg si ne stau alaturi in cele mai dificile momente. Posibil sa ai golul si daca nu stai bine in prezent din punct de vedere al situatiei amoroase... Ce pot zice in acest caz. Muzica, inghetata, iesi cu amicii, vezi un film si incearca sa gasesti pe altcineva. Nimeni nu va muri singur, cu totii ne gasim partenerul mai devreme sau mai tarziu si, decat sa fii nefericit(a), mai bine astepti.
Nu ar fi rau ca, indiferent de problema, sa te poti destainui cuiva, sa ii zici cuiva ce ai pe suflet. De preferat unui parinte, prieten.
Sper ca am ajutat. Daca esti dispus/a sa mai dai detalii despre situatia ta, ceva mai exact, as fi bucuroasa sa te ajut sau macar sa ascult.

| condemnedAntagonist a răspuns:

Ai cumva, o tenie de ţesut?

| simanapeace a răspuns (pentru condemnedAntagonist):

Iti bati joc de mine?

| condemnedAntagonist a răspuns (pentru simanapeace):

Păi dacă ai un gol în "suflet", ce altceva poate să fie decât o tenie de ţesut?

| WhiteLife a răspuns:

Să vezi cât de mult te iubește Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai un gol in suflet? cine sau ce ti-a cauzat acel gol? voi incerca sa te ajut

| catablondu a răspuns:

Buna, indifferent ce inseamna acest gol si ce l-a creeat, incearca sa-l umpli cu ceva ce iti place, cu ceva diferit de cauza. Un prim pas ar fi sa nu te mai gandesti la problem. Sarbatori fericite!