| TbW a întrebat:

Cum desfac un șurub cu cap de imbus stelat daca s-a dus capul si se invarte imbusu' in gol? Ește șurub cu cap rotund si in miljoc imbus stelat.

5 răspunsuri:
| Stan24 a răspuns:

Trebuie să improvizezi!

| Ineys a răspuns:

Pui un elastic mai gros intre imbus si surub ca sa creezi o priza mai buna. Refaci capul... iti trebuie o forma de imbus ( mai mare ) pe care sa o imprimi peste cea care exista deja. Asta e mai greu iti trebuie scule.

| oz_1736 a răspuns:

Incearca sa-i faci un cant prin taiere si il desfaci cu surubelnita dreapta

| OldSoul a răspuns:

Cu dalta si ciocanul.

| Digikey a răspuns:

Chemi un prieten. Daca n-ai reusit cu surubul bun de ce ai reusi acum cand s-a ras filetul si s-a distrus si imbusul.