| ToffyNR1 a întrebat:

Am vrut sa desfac un surub la un telefon si in timp ce dadeam eu cu surubelnita,mi s-a dus capul acela unde intra surubelnita,deoarece a mai fost desfacut si inainte dar nu de mine si nu,nu am folosit alta surubelnita, decat una speciala care se potrivea perfect pe acel surub si pe celelalte.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca cu o surubelnita dintr-un otel mai bun sa desfaci o jumatate de spira sau chiar mai putin din surub, impingand puternic cu surubelnita, astfel incat sa "prinda" metalul.Cu rabdare sunt sigura ca reusesti. Daca nu merge, incearca sa lipesti cu un lipici bun surubelnita de surub, cu grija sa nu cumva sa dai lipici unde nu trebuie, posibil sa-l poti scoate si asa.Alta idee n-am. Spor si numai bine.happy

2 răspunsuri:
| iusy98 a răspuns:

Scuze,dar n-am inteles care este intrebarea?

| ToffyNR1 explică (pentru iusy98):

Scuzati,am scris in graba, stiti vreo solutie sa il pot desface?