| ionutbrezeanu a întrebat:

Cum diferentiezi o puica de un cocos atunci cand sunt pui?

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se desface aripa, daca terminatia este pe un rand -este cocos, daca terminatia este pe doua randuri -este gaina!

| WhiteTiger15 a răspuns:

De obicei dupa codita sau creasta, dar daca sunt foarte mici nu stiu daca se deosebesc... dupa ce mai cresc iti dai seama.

| LisaZafre a răspuns:

Eu am vazut la bunicul ca atunci cand aveam puisorii o sapamana ii apuca de cap si ii ridica putin in aer iar cei care se zbateau tare erau cocosi si cele care stateau cu picioarele intinse ca si cum er fi fost moarte erau puicute laughing nu stiu daca e adevarat dar el facea mereu asa.