| nicolbutnaru a întrebat:

Cum pot fi scoase petele de carmin de pe o tesatura alba din bumbac?

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, incearca cu mustar(intinde mustar pe locul respectiv si lasa asa o zi, a doua zi poti spala linistita cu apa si detergent, dsau mai incearca cu lapte fierbinte, sau zeama de lamaie fierbinte.Vezi care din acestea te vor ajuta mai mult, pe mine sincer cea cu mustar m-a ajutat.Bafta.

| Delia 75 a răspuns:

Imbibati un tampon de vata cu amestecul urmator: 1 lingurita apa oxigenata cu trei picaturi de amoniac. Frecati.