| PăunAndreiDarius0070 a întrebat:

Cum sa fac ca sa-mi cada mai repede o closca?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Vezi daca la cuibar sint oua vreo 2-3, dar mai laza-le sa se adune pana la 10 oua si vezi seara sa iei ouale, daca gasesti cuibarul liber cu ouale poti sa iei in casa pentru consum, dar daca gasesti cuibarul ocupat cu o gaina si incearca sa pui mana sub gaina la ouale, vezi ca daca caraie inseamna ca vrea pui! Iei gaina si ouale din cuibar si pui deoparte undeva prin casa la cerdac sau altundeva (magazie) unde trebuie sa stea linistita peste oua in cuibar nou improvizat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa grabesti o gaina sa cada closca fara sa ii vina timpul. fupa ce va oua un anume numar de oua, ramane ea pe cuibar.o recunosti dupa carait, nu mai vrea sa iasa afara din cuibar.Dar nu ai cum sa o grabesti, haide in 10 zile sa cada closca. laughing

| florinsb a răspuns:

Otet