| Danyela2011 a întrebat:

Cum se cresc rosii la ghiveci imi spune-ti si mie va rog funda

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Rosiile de ghiveci sunt de fapt cele cherry.Samanta o gasesti in comert chiar sub acest titlu:rosii de ghiveci.Pui semintele la incoltit in paharele de plastic.Cand se formeaza rasaduri de 10cm le transferi in ghiveci sau vase mai mari(eu am cumparat niste galeti de la masline)Trebuie sa ai soare in balcon, sa le uzi dimineata.Sa ai recolta frumoasa.

| ramona_6109 a răspuns:

Pai ai 2 posibilitati :prima ori cumperi rasad din piata si o plantezi ca orice planta obisnuita, ori cu seminte si astepti sa rasara. Le uzi cam in fiecare seara si sa la pui la lumina, asta le ajuta sa se dezvolte. Atunci cand creste mare sa-i pui spijin un bat ca sa creasca dreapta si frumoasa si sa o legi cu o ata mai groasa. Poti atunci cand inca nu i-au dat florile sa-i fulverizezi putin ingrasamant special happy