| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a aparut niste bubite mici pe tatuaj... Ce ar putea fi? Nu as putea spune ca sunt rosii ca este le acopera cerneala. fix nu mai pe cernela cresc. tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cyclops01 a răspuns:

E o infectie care ar trebui sa treaca de la sine daca o lasi in pace ( nu te scarpina ) si o tii curata, asta daca nu ai niste simptome mai grave cum ar fi febra, transpiratie excesiva, durere insuportabila etc. Poate fi cauzata de creme sau poate l ai tinut acoperit prea mult cu ceva si caldura si transpiratia au favorizat bacteriile, mai uita te un pic aici daca vrei sa stii mai multe https://info.painfulpleasures.com/blogs/tattoo-pimples-how-treat-and-avoid