| anonim_4396 a întrebat:

Cum se sterg ecranul tft?

Răspuns Câştigător
| astertix09 a răspuns:

Aceeasi nelamurire am avut-o si eu cand mi-am cumparat monitorul. Ma gandeam ca sunt solutii care dauneaza cristalelor lichide, nu radeti, asa credeam.
Am cumparat prima oara o solutie de 50 de lei. Sticluta aia avea un pulverizator si un fel de laveta pe o parte a ei.
Avea un avantaj era antistatica, nu se punea praful.
Dupa ce am ramas fara ea, am luat o solutie de curatat geamul, inca nu dau pe monitor direct, dau pe o batistuta din aia de 0.5 lei si sterg, dupa care cu alta curat tot.

2 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Exista niste lavete speciale cu lichid, un fel de batistute umede. Intreaba la un magazin IT.

| 112 a răspuns:

De obicei din stanga spre dreapta si de sus in jos, poti incerca si invers cred