| peppertea a întrebat:

Cunoașteți plante comestibile care nu sunt în dieta noastră zilnică, dar se găsesc în stare sălbatică prin România? Știți vreun glosar cu astfel de plante?

Răspuns Câştigător
| stefybx a răspuns:

Papadia este folosita la salate, ciupercile nu mai vorbesc, porumbelele, maciesele, alunele de pamant, asta fiind doar asa o enumerare la prima vedere, dar sunt mult mai multe care nu-mi vin acum in minte.Iti recomand totusi o carte pe care o gasesti si pe net: Cartea-Fitoterapie-traditionala-si-moderna-Ovidiu-Bojor-Octavian

3 răspunsuri:
| domidoc a răspuns:

Leurda. Aceeasi carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papadia.

| florinene2006 a răspuns:

Revin.Nu cunusc si ma intreb; chiar nu exista un site sau o carte in care sa fie expuse toate aceste plante?