| anonim_4396 a întrebat:

Daca bucataria e verde, ce culoare se potriveste pentru mobila?

Răspuns Câştigător
| murik a răspuns:

Ocru, si ca stil cred ca cel rustic, mobila antichizata...

12 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poate fi si maro. Depinde de cat de inchis e verdele de pe pereti, de nuanta lui. La fel conteaza foarte mult expunerea fata de soare - si cat de mare este bucataria. Daca este expusa la soare merg si culori ceva mai inchise, daca e mare, de asemenea. Daca, in schimb, este mica si nici nu bate soarele atunci culorile trebuie sa fie luminoase - pot fi oranj in combinatie cu galben. Albul este intotdeauna potrivit. Poate fi alb cu verde mai deschis... Totul depinde de cat de verde e bucataria si cum e parchetul/ gresia...

| DenissaDeea a răspuns:

Pai sotul meu e in cunostinta de cauza, si ar merge si o culoare de alb sau tot ceva in asorteu culori verde(putin mai inchis sau mai deschis in fuctie de verde care o ai in bucatatrie)dar ce ti place mai mult conteaza.

| somebody a răspuns:

Verdele este culoare aprinsa.Nu se poate combina cu orice ca nu da bine la ochi. Cele mai indicate ar fi verde-rosu sau verde-alb.

| carmen_5367 a răspuns:

DACA ESTE UN VERDE COSMOTE CA SA ZIC ASA MERGE UN MAHON DACA ARE DESCHIDERE MARE CONTRASTUL INTRE DESCHIS SI INCHIS ESTE IZBITOR SI OFERA O IMAGINE PLACUTA LINIEI MOBILIERULUI, DAR DACA ESTE MAI INCHIS VERDE BRAD ALEGI CEVA MAI DESCHIS CEVA ASEMANATOR CU PARDOSEALA (GRESIE PARCHET ).

| mihalitza a răspuns:

Alb-care merge cu orice alta culoare...

| flaviak a răspuns:

Alb, maro, rosu

| gabriellas a răspuns:

Galben pal, bej

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faianta e bej, ce culoare trebuie sa aiba mobila

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca portocaliu se potriveste cel mai bine pentru mobila dintr+o bucatarie verde...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am idee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Galben

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca mobila e wenge cu alb, ce culoare ar trebui sa pun pe pereti si pe jos?