| Bibianca202 a întrebat:

Dau funda! Știți niște site uri bune de unde pot cauta case sau apartamente de închiriat în Uk?

Răspuns Câştigător
| dani777xd a răspuns:

Cum inchiriez locuinta in UK
Printre primele lucruri pe care trebuie sa le faca un roman cand vine in UK este sa isi gaseasca o locuinta de inchiriat. Chiar daca la inceput stati la un prieten sau gasiti undeva sa stati intr-o shared house pana la urma tot va trebui sa va mutati cu familia intr-o noua locuinta. In cele mai multe cazuri aceasta va fi inchiriata. Va prezentam in acest articol un ghid concis despre cum se inchiriaza o casa sau apartament in UK si ce trebuie sa aveti in vedere ca sa nu pierdeti bani. Principala cauza pentru care puteti sa pierdeti bani este aceea de a va fi oprit depozitul sau bani din depozit. Cand inchiriezi va trebui sa platiti un depozit pe care (teoretic) va trebui sa-l primiti inapoi la sfarsit de tenancy (perioada de inchiriere).
Inchirierea prin agentie
Daca inchiriezi prin agentie ai anumite avantaje cum ar fi:
-esti sigur ca orice problema care apare in locuinta va fi rezolvata in cel mai scurt timp. De exemplu, daca boilerul s-a stricat agentia va trimite un meserias sa-l repare.
Inchirierea prin agentie
Daca inchiriezi prin agentie ai anumite avantaje cum ar fi:
-esti sigur ca orice problema care apare in locuinta va fi rezolvata in cel mai scurt timp. De exemplu, daca boilerul s-a stricat agentia va trimite un meserias sa-l repare.
Unde gasesc locuinte de inchiriat?
In vremurile noastre oamenii cauta sa inchirieze locuinte pe Internet. Printre site-urile care merita mentionate se numara Zoopla, RightMove, YourMove sau Gumtree. Gumtree este in general folositor celor care vor sa inchirieze privat.

1 răspuns:
| radu877 a răspuns:

Stiu o agentie la care lucreaza un roman. posteaza mereu anunturi pe grupul de Facebook:" romani in uk". se numeste "ycp property". poti cauta direct pe Facebook si sa dai "follow".