| anonim_4396 a întrebat:

De ce crizantemele mele din gradina infloresc prea tarziu, ca le prinde inghetul...

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Ptr ca asta e sezonul lor, si eu am crizanteme in gradinita mea de florilove strucklove struck, app, radacina sa stii ca nu ingheata, la primara vor iesii din nou

1 răspuns:
| alter4ego a răspuns:

Crizantemele oricum sunt flori de toamna deci infloresc mai tarziu, dar vezi si tu cum e acum cu temperatura in Romania, ca ziua e cald si noaptea ingheata, baga-le la ghiveci si in casa cu ele, iar cand nu mai infloresc le tai frumos sa ramana cam 20 cm din tulpina si le bagi in beci, iar primavara le scoti si le poti baga in gradina iar sau sa le lasi in ghiveci!