| anonim_4396 a întrebat:

De unde fac si eu rost de o fulie de demaror din metal pentru drujba husqvarna 236? deja am rupt 2 de plastic

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu cred să existe, și chiar dacă ar fi, nu aș recomanda folosirea altui material.
De ce? simplu: pentru că un material mai dur ar afecta alte piese cu care se angrenează, posibil mult mai scumpe decât amărâta aia de fulie. Ai putea eventual ruga un meșter să facă o piesă dintr-un material relativ la fel de moale, dar cu rezistență mecanică oarecum mai bună (teflon?).