| anonim_4396 a întrebat:

Din ce e alcatuita o camera de zi?

12 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai din canapea, fotolii, masuta, multe flori, televizor, o mica biblioteca si orice ti-ar place tie si te-ar face sa te simti bine

| just|breathe a răspuns:

Pai...: -o canapea
-doua foltolii
-o biblioteca
-o masa pentru T. V.
-un T. V
-o masa
-si optional un sifonier
Cam atat am eu in sufragerie.happy... dar mai sti? poate sa contina si un pianbatting eyelashes.

| Annitu a răspuns:

Din o + camera + de+zi
hee hee

| JackieSue a răspuns:

camera de zi=sufragerie:>

fotolii(in general 2), canapea, masuta de ceai, tv, obiecte decorative etc

http://www.ghid-constructii.ro/galthumb/18.jpg/691/0/
http://www.sibiuonline.com/adv/img/ap_anl_02.jpg
http://www.incasa.ro/......oran_0.jpg

ceva care sa te faca sa te simti comfortabil, pe tine si pe oaspeti:>

by zu

| urbanghost a răspuns:

Canapea, televizor, fotolii, o masuta, un laptop ( sau calculator )... Pereti si cam atat.

| maryana5 a răspuns:

Din pereti?hee hee

| unbaiat a răspuns:

Bucatarie +baie si putin sos picant

| ellene a răspuns:

Camera de zi, living sau sufragerie...sunt alcatuite din ce iti permiti tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca o camera de zi poate fi alcatuita din:televizor, calculator, o masuta, un fotoliu sau coltar etc.Nici eu nu stiu prea bine. Dar cel mai bine e sa intri pe http://www.incasa.ro/C-Design_living-1000.html.Acolo iti arata exact.

| happy.....withoutyou a răspuns:

Camera de zi, deci ar trebui sa ai canapele, o masuta cu reviste, un televizor, un computer, flori(ghiveci)pentru modernitatae ai putea incerca niste plante false din metal vopsit...

| marcflo a răspuns:

O camera de zi este alcatuita in primul rand din pereti, dupa cum zicea si maryana5, si in continuare in functie de buget si preferinte o mobilez cu ceea ce iti place. Obligatoriu trebuie sa aiba TV mare. mare mare, si o canapea foarte comoda. in rest... poti ajunge sa aiba si bar, masa de biliard. aici depinde si de cat de mare e!

| camy_1834 a răspuns:

Buna!

eu as zice ca o camera de zi e alcatuita din:un coltar, o masuta in mijloc, niste flori.si cam atat.
dar daca nu vrei sa pui coltar.atunci pui 2 fotolii. o masuta intre ele.computerul.niste flori. eventual si o mobila cat peretele si km atat

camy:X