| QJoKeRuLQ a întrebat:

Din ce se confectioneaza un tablou manual din materiale textile... am de facut la tehnologie. Insiruitimi-le parca panza model? Fundita mare please.

1 răspuns:
| GemaSI a răspuns:

Deci,dacă faci un tablou, fă unul cu o vază cu flori, prima dată iei o bucată de lemn pe post de suprafață de lucru sau în desen ca foaie, să fie de 30cm/15 cm,o acoperi cu aracet apoi pui o pânză care imită paiele,poate să fie roșie,apoi iei o bucată de foaie și faci un model de floare,decupezi,iei o bucată de material șicu un pix pui modelul de pe foaie pe material și tai,lipești forma de floare pe tablou și faci apoi la fel pentru celelalte, cozile pot fi făcut din șnuriri și le lipești cu aracet sau super glue, iar vaza poți s-o faci dintr-un șnur pe care îl lipești pe tablou în formă de bol, totul este să te folosești de forme, sper că te-a ajutat.