| Eugenia_Maria_Raileanu_1949 a întrebat:

Doresc sa construiesc o rampa la intrarea in bloc, dar nu stiu nici o firma poate ma puteti ajuta. multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Noi nu-ti putem spune o firma cu atat mai mult cu cat n-ai avut nici macar gandul sa spui de unde esti. Crezi ca baba Vanga ar fi ghicit in ce localitate traiesti? Cat despre rampa, vezi ca trebuie sa ai acceptul primariei (in scris) altfel risti dosar penal. Firma nu-ti trebuie. Un cetatean care se pricepe si are scule ti-o poate face.

| Kron5tadt a răspuns (pentru Salontanul):

Nu poate face asta "un cetatean priceput cu scule". Iar primaria nu misca vreun deget in zona asociatiei de proprietari, fara initiativa acesteia. Din pacate, totul pleaca de la omenia vecinilor. Destul de putina in ultimii ani.

| Salontanul a răspuns (pentru Kron5tadt):

Serios? Eu am facut izolarea apartamentului fara firma. Eu si cu un prieten priceput. Eu pe post de mana de ajutor. Am cerut aprobarea scrisa a primariei si gata. Doar ca nu-mi deconteaza nimeni cheltuiala. Daca luam o firma ma costa dublu dar deconta si statul o parte.

| Kron5tadt a răspuns:

Asociatia de locatari si primaria ar trebui sa fie obligate PRIN LEGE sa construiasca rampe de acces, pentru ajutorarea persoanelor cu handicap locomotor. Din pacate, nu-i asa. Va rog sa cititi aici, pentru a afla ce demersuri trebuie sa faceti: https://www.avocatnet.ro/......C4%83.html