| AlexMarian17 a întrebat:

Dupa cat timp pot hrani bobocii de rata dupa eclozare?

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Dupa eclozarea oualelor de rate,sa iei cojile de oua din cuibar si sa ramana bobocii sa stea in interiorul mamei o zi ca sa se usuce si sa se intareasca piciorusele si apoi a doua zi (sa fii pregatit locul curat unde poti sa dai closca cu bobocii jos) iei cuibarul si pune-o pe locul curat si pregatit, pune o cutie de conserva cu apa, si presara pe jos mancare pentru boboci (ou fiert, malai, branza de vaca si marar tocat fin) si sa amesteci foarte bine!

| dolceromania a răspuns:

Imediat,trebuie sa le asiguri caldura suficenta, pune mancarea in locasul unde ai tii vor manca singuri

| hlipiceni a răspuns:

Primele 24 de ore nu au nevoie de hrana fiindca se hranesc din propriul galbenus. Dupa aia, dale mancare si apa din abundenta.