| teo_linda a întrebat:

E momentul potrivit sa mai plantez niste copacei fructiferi? Am auzit ca de maine vremea se va raci, imi recomandati sa mai astept putin sau o pot face acum?

1 răspuns:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Da, se pot planta si in noiembrie macar ca urmează sa vina iarna. Pomii fructiferi se pot planta atât toamna cat si primăvara, important este sa nu fie pământul înghețat atunci când ii plantezi. Iar primăvara, cu cat mai devreme, cu atât mai bine.