| LuigiCotocea a întrebat:

E periculos daca ma expun mirosului de lacuit lemnul la copii si adulti?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca inhalezi cantitate mare, atunci poate fi periculos.
Lacuirea /vopsirea se frace afara, la aer liber sau in incapere bine ventilata, aerisita.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este periculos, fiindca este toxic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă conține lac din acela cu care se droghează aurolacii, dar dacă durează puțin, dacă aerisești, nu chiar.

| Abx12 a răspuns:

Este periculos doar daca stai un timp lung deoarece se umfla olfactivul iar acesta se poate deterioa in timp(simti mirosurile din ce in ce mai putin)