| ioana3432B a întrebat:

Există vreo diferență între laptele pentru cafea și cel normal de la cutie?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Da, există, nu e vorba că ar fi condensat.
Impropriu, mai este denumit, lapte pentru cafea și produse care conțin doar proteine din lapte sau nu au lapte de vacă, ci amestec de lapte de cocos, soia, ulei de palmier, aditivi, arome.
Cel mai indicat, citiți cu atenție eticheta produsului înainte de a-l cumpăra. Inclusiv, citiți, unde este un tabel cu proteine, glucide, lipide și vedeți ce cantitate de zahăr conține!

1 răspuns:
| alex15ccc a răspuns:

Laptele pentru cafea este lapte condensat, care este mai dulce si concentrat decat laptele normal