| Fárkás_Simona_1970 a întrebat:

Florile ne raspund daca le intrebam ceva?

2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Da. Numai noi nu suntem atat de evoluati pe cat vrem sa credem, si nu intelegem raspunsul lor. Si sunt multe semne, pe care nu stim sa le interpretam. Ca si la copilul mic care plange, dar unele mame nu stiu de ce.
Acum, desigur, nu ai sa le intrebi daca te iubeste vecinul, pentru ca nici ele nu stiu.

| gheorghe699 a răspuns:

Poate,pare ciudat, dar da florile simt, dragostea cu care le ingrijim, ne raspund in felul lor cand le vorbim, asteapta sa le vorbim sa interactionam cu ele...