| BiaXd a întrebat:

Gata vreau sa decideti voi sa zugravesc albastru deschis sau un verde?

34 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy albastru azurlove strucklove strucklove strucklove struck, asta imi place, dar pana la urma doar parerea ta conteazasmugsmugsmug

| MMihai a răspuns:

Se zugrăvește o încăpere în funcție de destinație și de iluminarea naturală și de dimensiunile încăperii și de mobilierul și de restul obiectelor din acea încăpere!
Ce nuanță de albastru deschis și ce nuanță de verde și ce luminozitate vrei să fie?
De care verde? ( Verde spre albastru ( o combinație verde smarald cu un albastru ), sau verde smarald sau verde spre galben ( verde Veroneze) sau verde spre maro, (verde se crom ), sau verde foarte închis (verde de China), sau verde cu alb și galben (viridian), și care este proporția verde -alb?
Care albastru este diluat cu alb, (ceruleum, albastru cobalt deschis, albastru cobalt închis, albastru ultramarin), și care este proporția alb-albastru?

| Mirela14 a răspuns:

Mie mi-ar placea un verde pentru ca este o culoare placuta.winking

| starmaker a răspuns:

Bleuhappy

| dydy1 a răspuns:

Albastru deschis:d

| xMihaela a răspuns:

Albastru deschis

| anotimp2 a răspuns:

Albastru deschis. Categoric! love struck

| poppies a răspuns:

Albastru deschis pararea mea. Daca e culoarea cerului(un fel de) e grozav.iti va da mereu o stare de bine:*

| teotazz_6899 a răspuns:

Parerea mea este albastru deschis(si eu am camera albastru deschis) si uite am gasit un site care pe mine m-a ajutat poate te va ajuta si pe tine pentru a decide culoarea camerei tale http://www.roportal.ro/......1.htm.Spor la zugravit! fundita?

| ElShaarawy a răspuns:

Albastru

| 985436982 a răspuns:

Verde, si mie imi place albastrul deschis, dar imi aduce aminte de spitalelaughing

| Valenttina a răspuns:

Parerea mea ar fi sa incerci albastrul deschis.Depinde unde.

| mia_8736 a răspuns:

Verde pentru ca e o culoare placuta, nu prea tipatoare si e eco

| Xlove64 a răspuns:

Mie imi place mult verdele mai inchis day dreaming
Dar ...ar arata mult mai bine albastru deschis.nuanta de vopsea pentru perete
Asa ca eu zic.sa vopsesti albastru big grin happy

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Albastru deschis fiindca este o culoare linistita, nu ca verdele care iti forteaza ochii.
Bye!

| Sabiina a răspuns:

Albastrul deschis iti va da o stare de buna dispozitie mereu cand intrii in camera. E o culoare relaxanta, nu e deloc tipatoare. Eu `votez` albastru deschis. Dar pana la urma va fi camera ta si o zugravesti asa cum iti place, nu cum iti spun altii. Eu ti-am spus doar parerea mea. Paa!:*

| marionettetolife a răspuns:

Albastru deschis

| Creionash a răspuns:

Depinde cum iti place tie. daca vrei.pe albastru deschis ai putea. daca ti-ar placea, sa desenezi tu pesti inotand prin apa.si bule de aer, alge.etc.ca sa te simti in ocean.sau poti desena tot felul de pasari pe pereti si pe tavan...doar daca ti-ar placea aceasta idee.si verde ar fi foarte frumos, daca iti place sa lasi peretii simplii.alege in functie de care ti se pare ca te reprezinta mai mult!:X

| Stappj a răspuns:

Albastrul-este linistit si relaxant astfel este indicat pentru dormitoare insa acesta poate fi si rece si deprimant happy
Verdele-cea mai populara culoare folosita in designul interior si pentru decoratiuni, simbolizeaza natura. Este culoarea cea mai usor de perceput pentru ochiul uman, deoarece reprezinta atat o combinatie de culoara calda (galben), cat si de culoare rece (albastru). In plus, verdele poate ajuta si la imbunatatirea vederii. Este o culoare "proaspata", cu efect calmant.
Eu as alege verdelehappy
Succes si sper sa-ti fii fost de folos!

| мєχιι a răspuns:

Albastru deschis :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru deschis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru deschishee hee puuup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verde ca iti scoate ochii in evidenta. laughing

| Scherimuvi a răspuns:

Nu pentru ca albastru e urat si pentru ca verde parca zici ca mananca vaca de pe peretii tai eu zic sati zugravesti cu un portocaliu dar daca e camera ta da este bun albastru

| queerkulture a răspuns:

Verde. Dupa mine, albastru deschis e cam rece, destul de plictisitor dar bun pentru o camera de bebelus.

| gHioo a răspuns:

Eu am aproape toata casa in verde, arata fain, esti vanator?

| usdhudshcdushuds a răspuns:

Verde :X:X

| Cayla a răspuns:

Pai am avut si eu albastru deschis si nu prea arata fain :| Ii penala culoarea :| dar in schimb, un verde nu foarte inchis, si nici poarte deschis, ar arata superb:* :);;) http://www.google.ro/......tp?/imgres un verde cam asa! :* Fundaa`?

| andutzaa_1034 a răspuns:

Albastru deschis este superhee hee

| DeDeKiDoo a răspuns:

Eu zic ca verde...da nu foarte inchis...asa am vrut si eu camera da dupa aia.mi-o zis o ruda ca sa mi-o vopsesc un piersic deschis ca arata bine si a avut dreptate da eu pe verde as fi mers.succes in ce te hotarasti te pup:*