| claide a întrebat:

Hei TPU stiti cumva de ce frigiderul nu mai raceste congelatorul se dezghiata iar in frigider este cald cu toate ca motorul functioneaza dau funda plz repeddeeeeee

6 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Ai ramas fara agent frigorific probabil. Ori s-a pierdut pe parcursul timpului, ori din cauza unei fisuri a iesit tot agentul prin por/spartura/crapatura.

| mixxjim a răspuns:

Scoate-l urgent din priza, probabil e o problema cu freonul, risti sa se arda motorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil motorul merge "in gol". Dar o fi ceva cu instalatia de amoniac, infundata... Mai bine opriti-l acum sa nu se arda ceva si miine chemati service-ul.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! poate e prea frig in camera unde il tii, si eu patesc asa in fiecare iarna, camera unde e frigiderul, nu fac foc, si decate ori e ger, nu mai ingheata, prima data si eu m-am speriat, apoi l-am adus la caldura si acum merge. daca nu e asta problema, cred ca a ramas fara freon, testeaza prima solutie, apoi daca nu e ce am zis eu, cheama "doctorul"
O zi buna!

| Hombre a răspuns:

A ramas fara freon, cauta un meserias, aceiasi problema am avut acum doua saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il mai tine in priza; peste 128 de grade, motorul se va arde.Cheama sau mergi la un centru de reparatii pentru remediere si reincarcare cu agentul de racire.