| EmilBoier a întrebat:

Am si eu o problema cu o combina frigorifica Whirlpool.Problema e ca frigiderul nu raceste. Temperatura este de 12 grade, iar congelatorul merge perfect.L-am desghetat, si am observat ca 20 de cm din vaporizator, unde urca agentul de racire in vaporizatorul pentru frigider inca era foarte rece dupa 3 ore de la oprire, iar restul vaporizatorului din congelator era cald. La pornire se aude normal motorul, dar dupa cateva secunde se aude tot mai incet. Abia se mai aude, iar radiatorul din spate nu se incalzeste.Si in plus, dupa pornire, am observat ca agentul de racire circula foarte incet prin vaporizator. O treime din el s-a racit in 30 de minute. Care ar putea fi problema? Va multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa fi pierdut o parte din agentul de racire, o fisura invizibila cu ochiul liber sau sa fie obturat traseul undeva. Vorbeste la un service ca pot veni si la domiciliu sa rezolve problema.Eu asa am rezolvat.Mult noroc.

| LIN2010 a răspuns:

Problema este temperatura mediului ambiant din incaperea unde este amplasata combina, daca se va creste temperatura la minim 18 grade celsius, combina va functiona normal(nu este defecta). Respecte

| demonn a răspuns:

Salutare,o problema ar putea fi densitatea freolului adica poate fi prea slab freolul si nu mai raceste cum trebuie,,,, cel mai bine ar fi sa-l duci la service de frigidere,,,, toate cele bune