| BiancaLog a întrebat:

Heii,TPU! Am o mică mare problemă sad. Am pătat patul cu carmin pentru unghii. cu ce se duce? Știți o metoda prin care aș putea curăța pata, fără să decolorez patul? Dau fundă.Vă rog, repede! sad

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vanish! Du-te și ia-ți doar un pliculeț, se găsește aproape la orice chioșc, nu trebuie să cumperi în cantitate mare, un pliculeț îți este de ajuns. Aplici nediluat direct pe pată, la urmă speli cu detergent. Și clătești cu apă rece.

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Alt loc n ai gasit si tu unde sa ti faci unghiile decat in mojlocul patului?laughing)Data viitoare sa mergi undeva afara pe balcon!laughing

| BiancaLog explică (pentru VadTot):

Vara le fac pe balcon.Dar e frig. happy

| AllexWHy a răspuns:

Incearca vanish sau o solutie care scrie strong/extreme.
Cauta pe google dar sunt un pic cam scumpe din pacate.
Incearca cu otet sau detergent.
Intai cu o carpa umeda calda si dupa aia dai si freaca ^_^