| hapy a întrebat:

Laburnum anagroydes(salcam galben) se inmulteste prin seminte?

Răspuns Câştigător
| bogdand a răspuns:

PROPAGARE: Se inmulteste prin samanta, prin altoire si prin butasire. Semanarea se face primavara, fara stratificare. Altoirea se executa in iulie, in oculatie; se mai poate altoi in luna aprilie, in despicatura, dupa ce port altoiul a fost retezat deasupra primului mugure de la baza. Butasirea se practica in noiembrie, folosindu-se butasi lignificati din sezonul curent de vegetatie, avand lungimea de 20 - 25 cm si la baza un mic calcai. Butasii se planteaza direct in pepiniera.
E o planta frumoasa intr-adevar.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Eeeh` a răspuns:

Cred ca nu. 90% nu!