| valerica20012 a întrebat:

Lastarul este o planta?

Răspuns Câştigător
| Denlove a răspuns:

Ramură tânără care se dezvoltă din rădăcina sau tulpina unei plante lemnoase. Copăcei tineri, crescuți după tăierea unei păduri (din cioturile rămase). exista lastri de portocal, sau lastar al iubirii, este folositi cu mai multe intelesuri... Sper ca te-am ajutat! happy :*winking Funda? B)

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

"Ramură tânără care se dezvoltă din rădăcina sau tulpina unei plante lemnoase" (Dex Online):
http://dexonline.ro/definitie/l%C4%83star

| Antonya15 a răspuns:

Da

| YoStriker a răspuns:

Da este o planta

| emily098 a răspuns:

Lastar-ramură tânără care se dezvoltă din rădăcina sau tulpina unei plante lemnoase.