| anonim_4396 a întrebat:

Nu am apa calda... pot baga la spalat? La masina bineinteleslaughing La mine mai mult sora mea baga la spalat si eu ma ocup de curatenie si de gatit deci nu prea le ambig grin laughingrolling on the floor

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy masinile de spalat de tehnologie noua automate, se racordeaza la apa rece, numai cele clasice trebuiau sa pui apa calda, asa ca astea noi nu trebuie sa ai apa calda, se incalzeste automat...deci spor la spalathappy

8 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

În general, mașinile de spălat se racordează la conducta de apă rece (și își încalzesc singure apa), deci nu văd nicio legătură cu apa caldă.

Anyway, dă un telefon (sau consultă manualul de utilizare) înainte de a băga la spălat, altfel, ai putea avea surprize (legate în special de temperatura la care sunt spălate rufele, durata programului de spălare sau în ceea ce prevește punerea detergentului în sertarul potrivit).

B-Bye! wave

| alexmircescu13 a răspuns:

Majoritatea masinilor de spalat automate isi incalzesc singure apa pana la temperatura necesara. Daca apa e deja calda, consuma mai putin (sau deloc) curent pentru a o incalzi. Stiu ca exista o serie de masini de spalat Daewoo (cu bule de aer) care nu aveau rezistenta de incalzire, si trebuia sa fie alimentate cu apa calda ca sa spele bine. In concluzie, daca nu ai tipul asta de masina, baga fara frica, stie masina ce sa faca, daca selectezi programul corespunzator. Succes!

| ToKen a răspuns:

Eu stiam ca masina incalzeste apa, atunci gradele alea la ce ar mai fi de folos? normal ca poti sa bagi

| KostyCool a răspuns:

SPAMpag.php?user=Costy1999

| Laviiiiii a răspuns:

Daca nu ai apa, nu poti baga la spalat pentru ca rufele nu au cum sa se spele fara apa.Deci bagi la spalat cand vine apabig grin

| Laviiiiii a răspuns:

Aaa scuze am inteles ca nu ai apa deloc, daca nu ai apa calda ar fi mai bine sa nu le bagi pentru ca acest lucru depinde si de felul hainelor, eu zic mai bine sa o intrebi pe sora ta!

| Blasam a răspuns:

Ai putea dar ai grija ...sau poti s-o intrebi pe sora ta.Cam atat stiu. Funa plz

| wildetiger a răspuns:

Nu are nici o legatura apa calda cu masina de spalat...Masina incalzeste apa autotomat, asa ca nu-ti fa probleme. Poti spala linistita.