| mycalinmy a întrebat:

O combina frigorifica functioneaza daca este tinuta intr-o incapere rece

Răspuns Câştigător
| Addel a răspuns:

Nu,adica avem si noi una si am pus-o afara.Si acum cand este frig nu mai ingheata, sau daca ingheata o face rau de tot...dar depinde ce model ebig grin

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde cat de rece. In general sunt facute sa functioneze la o temperatura a mediului ambiant mai mare de 14 grade, daca in incaperea respectiva nu exista nicio sursa de incalzire, cu siguranta peste iarna temperatura va cobori sub aceasta valoare. Ce-i drept la o asemenea temperatura aproape nu ai nevoie de frigider (desi acesta ar trebui sa nu depaseasca 4 grade), cu siguranta vei avea nevoie de congelator. Daca nu vrei surprize, trebuie sa muti combina intr-o incapere incalzita.

| sinx a răspuns:

Eu cred ca da. Teoretic, ar trebui sa functioneze chiar mai bine decat intr-o incapere calda. Daca temperatura ambientala este mai mica decat cea setata, nu va porni, dar nu e problema pentru ca nici nu ai nevoie sa porneasca.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Daca e bagata in priza functioneaza, daca nu deoarece are pereti termoizolanti va tine cald!

| didina6850 a răspuns:

Daca vrei sa faci ceva misto, poti sa o folosesti la polul nord pe post de sauna

| gogupantof a răspuns:

Daca temperatura ambientala este mai mica sub valoarea setata a termostatului nu, nu va porni motorul.