| Denila123 a întrebat:

O mașină bună de spalat ce recomandați,, am înțeles ca Samsung

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca banii nu contează, Miele e marca nr.1 in domeniu.
Daca iti doresti ceva de calitate, alege Siemens, Bosch, AEG, Electrolux.
Daca vrei ceva versatil, cu functii multiple si intuitive, alege un Candy cu wifi, au de departe cel mai bun soft.
Daca vrei ieftin si bunicel, alege Heinner.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lg

| dullcat a răspuns:

Miele

| Simpatic a răspuns:

Si Beko sunt in regula mai ales la acele modele la care garantia este 5 ani.
Pe de alta parte pe mine ma deranjeaza sincer un lucru aceste masini de spalat care-s clasa slim sau ceva de genul si cam toate din comert sunt asa, sunt o porcarie ca daca nu esti atent la ce programe folosesti (rpm in special) rup rulmentii inainte sa iasa din garantie.
In rest cred ca toate marcile consacrate in a face masini de spalat sunt de luat in calcul.
Nu uita caci si aici pretul releva calitatea, cu cat mai scump cu atat mai bun.

| relian a răspuns:

Orice brand este bun la capitolul asta masini de spalat.Aici nu prea poti spune chinazarie, sau te tine cateva luni si se defecteaza.

Masini de spalat nu fac oricine. Preturile is diferite, fctie de ce face acea masina, de programe si motoare.

Ia una de ce bani ai.Cu cit e mai complicata, cu atit e mai scumpa. Daca e complicata oricum nu folosesti acele functii mai niciodata laughing
Eu prefer masinile alea ceva mai vechi, unde puneai tu cita apa voiai, mai avea inca vreo 2-3 chestii si aia era tot.

Nu astea de acu ca nici nu mai stii ce sa alegi, pana la urma conteaza sa spele ce ai.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candy SmartPro.

| Drake21 a răspuns:

Samsung

| AlfonsaoJuarez2 a răspuns:

Samsung face televizoare si telefoane pentru bobor.
Am dubii ca exceleaza pe partea de masini de spalat.
Miele daca ai bani daca nu indesit, Electrolux, ariston cacaturi de care isi cumpara orice pensionar.