| anonim_4396 a întrebat:

Ok cred ca e puțin ciudat ca spun asta aici... dar chiar am nevoie de ajutor.
De ceva vreme am început sa văd in fiecare seara câte un gândac din ala mare(cred ca e din ala de canalizare) la baie. In fine, nu prea băgăm in seama.
Pana am mai găsit și pe la bucătărie, și prin camere, cam des. I-am omorât, dar tot apar.
Ce sa fac sa scap de eiiiii?
Apropo, pe lângă asta mai sunt și alții, foarte mici, pe tavan și pe pereți, aia sunt puii sau chiar nu înțeleg laughing
Pe bune, mi-e cam frica de ei sincer, îmi e sa nu și zboare, ca atunci ma mut laughing
ce sa faaac?

5 răspunsuri:
| cris54321 a răspuns:

Curatenie generala. Daca persista cheama deratizarea.

| acerr a răspuns:

Uuuu futui,greu te scapi de ei,citeste pe google, astupa gauri, unii mor de la sprey, apa oxigeneta, dificil

| Yuoia a răspuns:

Au, dar mare mizerie mai este acolo daca ii vezi si pe tavan!
De gandacii de bucatarie scapi numai cu deratizere facuta de o firma specializata. Si repetata la 10 sau 15 (nu mai stiu) zile pentru ca ouale nu sunt afectate de solutie. Altfel, degeaba faci.
Daca stai la casa, fa si in pivnita (daca ai).
Daca stai la bloc, trebuie sa faca toti vecinii, inclusiv subsolul. Altfel, vor veni gandacii de la vecini.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt substanțe pentru dezinsecție în apartament.
Dacă locuiești la bloc, trebuie făcut în toate apartamentele și în subsol ca să aibă efect.

| popM188 a răspuns:

Https://www.pestcontrol-expert.ro/max-force-ic-gel.html
Garantat.
Pui niste picaturi prin casa pe jos pe langa perete.
Apoi cand vezi gandacii morti nu-i strangi ii lasi acolo.
Ai sa vezi ca dispar.
Substanta activa are niste atractanti si gandacul mort e mancat de cei vii. Si asa scapi de toti. Undeva la 3 luni repeti procedura.