| anonim_4396 a întrebat:

Poti obtine un credit pentru casa cu buletinul muncind in spania cu acte in regula

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Credit pentru casa cu buletinul? N-am auzit de asa ceva pana acum, desi am lucrat 7 ani intr-o banca. Creditul pentru casa este o suma mare si se obtine numai cu garantii reale, de regula o ipoteca asupra unei proprietati - teren sau/si constructie. Nici o banca nu va da un asemenea credit fara garantii. Numai bine!

| luna a răspuns:

Daca ai acte in regula trebuie sa ai si,, buletin"spaniol, codul numeric si toate actele de munca.Cu buletinul romanesc nu ai ce face. Ultimii fluturasi de salariu iar in functie de cat castigi anual si de contractul de munca cei de la banca vor analiza daca poti obtii imprumutul.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si chiar daca ai putea lua un asa credit ( ca teoretic se poate ) te bazezi pe cistiguri mari si constante pe urmatorii 20-30 de ani pentru a putea plati casa, sau o pierzi...
ioandelasal / stiu ca lucratul la banca schimba perceptia asupra lumii reale, stiu ca cei din banci traiesc pe alta planeta. Daca pentru un functionaras roman, o casa inseamna -casoaie- si pretul trebuie sa inceapa de la 100 000 E. sa stiti ca exista case, chiar si la noi, dar peste tot in europa, la preturi inimaginabil de mici si incredibil calitativ fata de " pocnitorile " de pe la noi. Am si interese in imobiliar, dar mai mult sint in studiu pentru cumpararea unei case " afara "...
Deci credit cu buletinul pentru casa, referitor la suma, se poate.
Ps. Nu uitati ca in America s-au vindut strazi intregi la pret de " ciunga "... ( adolf )