| jojo_3708 a întrebat:

Poti pune parchet peste pardosea?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai parchetul este fabricat tocmai pentru a fi pus pentru pardoseala. Bine, nu te opreste nimeni sa il pui pe tavan sau pe pereti...

regis
| regis a răspuns:

Eu îți recomand polistiren extrudat, grosime cât îți permit ușile. Mai ales dacă stai la casa sau la parter.

| cristi202 a răspuns:

De ce nu? Daca o faci ca la carte, adica asta inseamna ca pardoseala sa fie fara denivelari, si tii cont de instructajul montarii parchetului, merge.

| alessia5158 a răspuns:

Da, fireste! ----cu conditia ca dusumeaua sa nu fie putrezita caci mucegaiul din ea va penetra si parchetul nou aplicat.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Da, daca pardoseala inca arata bine. Cu atat mai mult se va asigura mai multa caldura. Spor!

| aneta_1761 a răspuns:

Da daca este dreapta

| costiculita a răspuns:

Da fara probleme, daca vrei mai multe informatii viziteaza site-ul meu http://www.costicaflorea49amenajari.webs.com