| Anischjuli a întrebat:

Salutare,pot pune parchet laminat de 12 peste stratul existent care este tot parchet laminat de 8, la bloc in sufragerie? Vă mulțumesc mult.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Se poate, fara nici o problema. Dar sa stii ca se si scoate usor, in 10 minute nu ai ce face...

| sierra1 a răspuns:

Câștigi o mai bună izolare

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Parchet laminat, asa se numeste nu luminat, luminat e capul tau si nici acela nu este luminat, e întunecat, iar referitor la intrebarea ta nu se poate, trebuie scos vechiul parchet si montat altul nou tot laminat.

| mihai69 a răspuns:

De putut, se poate, dar e mult mai bine să îl pui cum trebuie - adică fără stratul vechi sub el.

| Pantagruel a răspuns:

Laminat. In principiu, da.