| Pupily92 a întrebat:

Sall. odata cu venirea primaverii, au venit si furnicile.straight face am auzit de praf de copt, de feriga...am pus si nimic.am dat cu spray pentru purici, gandaci, sobolani si pentru ce mai era acel spray.2 zile liniste, apoi iar.pana acum imi umbla prin geam, pe masa.acum imi umbla un bufet, la chiuveta, pe la acel suport pentru uscarea vaselor...nu mai stiu ce sa fac. X-( voi ce folositi impotriva furnicilor?
orice idee e buna venit. merci.ciao! kiss

Răspuns Câştigător
| pitikaaaa a răspuns:

Pai incerca
un spray special pentru furnici
matusea mea sta la tara si are probleme cu furnicile
si stiu ca ea da cu un spray pe care arata o furnica... dar nu stiu sa iti ik cum se numeste...
stiu ca raspunsul meu nu o sa te ajute prea mult...winking
dar ti-am zis ce stiu

5 răspunsuri:
| elisa_2627 a răspuns:

Lucrez la o pensiune si am avut probleme cu furnicile...am folosit Raid -tubul galben...este foarte bun, dar inainte de asta trebuie descoperit locul de unde vin si acolo arunci apa clocotita in care ai dizolvat otet si creta.La 5 litri de apa se pune 1/2 litru otet si dizolvi 2 crete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca cu OTET.in 3 min...nu mai ai nici o furnica! ( am testat chestia asta)

| Pupily92 explică:

Nu am copii.am 18 ani.si mama e plecata din tara. ea avea un praf roz cu care scapam de furnici. dar nu il gasesc.nu cred ca maia re.si nici nu stiu cum se numea si de unde l-a luat...straight face

| razvanz a răspuns:

Incearca cu insecticidul numit Fendona. Se gaseste la orice farmacie veterinara.
sau
Raid anti furnici.