| anonim_4396 a întrebat:

Saltea cu spuma sau cu arcuri? Ce recomandati?

55 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Saltea relaxa, care are atat arcuri cat si burete dur.

| Februar30 a răspuns:

Cu spuma nu mi-au placut, la fel ca si pernele.
Cel mai bine mergi sa le testezi in showroom-uri.

| Ofiintă a răspuns:

Spumă. Arcurile se lasă în timp.

| NotNamed a răspuns:

Spuma fratele meu. Arcurile nu.s bune de nicio culoare. Sunt inconfortabile, se strica repede, scartaie.

| darrio2007 a răspuns:

Spumă. Arcurile, in timp, se lasă si scârtâie. Mă-ntelegi.

| gabicoo a răspuns:

Saltea care conține și spumă și arcuri! Costă un pic mai mult dar merită!

| Adry05 a răspuns:

Mie nu-mi place cu arcuri că în timp pot să mai iasă și-s foarte deranjante...

| darrio2007 a răspuns (pentru Adry05):

Mai ales in anumite momente.

| al0o0o0 a răspuns:

Eu recomand salteaua cu spuma.Eu,personal,simt diferenta.Acum depinde si de saltea, dar cele cu spuma sunt si mai indicate din punct de vedere medical.

| Celcestietot a răspuns:

Ce recomandam noi? Dar important este pe ce te-ai simti tu confortabil. Cine sunt eu sa iti dau sfaturi in masura in care nici macar nu stiu pe ce dormi, sa fim seriosi. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru NotNamed):

Nu as zice asta.

| Celcestietot a răspuns (pentru Adry05):

Nu ies arcurile nici daca sari in pat, despre ce naiba ne vorbesti laughing? Voi nu ati stat mai copii niciodata pe un pat cu arcuri?!

| Vântulalb a răspuns (pentru Violleta2022):

Saltelele Relaxa nu au burete. Au iarba de mare. Sunt cele mai bune, cele mai sanatoase. Un singur defect: nu se mai gasesc.
Saltelele "tip Relaxa", au burete.

| Vântulalb a răspuns:

Cum iti spune @gabicoo, cele combinate: arcuri si spuma.

| Adry05 a răspuns (pentru Celcestietot):

Tocma de aia vorbesc, că am avut saltea cu arcuri și le simțeam când dormeam la un moment datwinking nu mă refeream să iasă de tot din saltea... ci să le simți, da na era greu să-ți dai seama

| Celcestietot a răspuns (pentru Adry05):

Si eu sau alta persoana de unde sa cunoastem la ce te referi tu? Suntem cumva magicieni sa iti intram in minte? Cand spui ca iese, iese, si cu asta basta; data viitoare sa reformulezi mai bine. Apropo, arcurile oricum se simt peste o scurta perioada.

| Adry05 a răspuns (pentru Celcestietot):

O fi fost și greu laughing) în fine

| Legion7X a răspuns:

Cu spumă cu memorie

| relian a răspuns:

Hibrida,alea is cele mai bune.Acum asa se fac saltele, cu arcuri in care se introduc cilindri din foam.Cu cat mai multe arcuri cu atat mai buna salteaua, dar si mai scumpa.
Se fac si saltele doar cu arcuri, is mai ieftine, si is mai bune decat cele din foam.

| relian a răspuns (pentru Februar30):

Vezi ca sunt perne cu foam care o sa-ti placa, te asigur, dar is facute cu bucatele mici de foam, doar costa ceva cam scump, stiu si eu undeva la 50$ perna.
Eu asa am si sincer mai buna ca asta nu am vazut, am schimbat nu stiu cate perne, iar asta o ai toata viata.

| relian a răspuns (pentru Adry05):

Daca ai avut saltea cu arcuri si simteai ce spui, aia nu inseamna ca toate saltele cu arcuri sunt asa.
Ai avut saltea cu arcuri si foam de 1000 de dolari? Sau 4 mii?
Ei daca nu ai avut si nici nu ai probat, nu mai generaliza.
Sa retii si tu, cele mai bune saltele is cela hibride, arcuri si foam si costa peste 7-8 sute de dolari si te tine sau ai garantie cate 20 de ani.
Mergi la un magazin de saltele intreaba, apoi sa vii sa ne spui si noua cum sta treaba.
Nu mai dati raspunsuri doar pe baza a ceea ce aveti voi acasa, nu-s concludente, ce aveti voi acasa aia nu inseamna ca atat exista pe lumea asta.
Eu am saltea de o mie de dolari cu arcuri si spuma, o sa ies la pensie candva si aia tot buna o sa fie, este ca noua laughing

| Lamar a răspuns:

Cu apa recomand.

| StrongHeart a răspuns (pentru Celcestietot):

Din recomandarile altora imi pot face si eu o idee.Tu cand te gandesti sa cumperi un produs, de orice natura ar fi el, nu citesti parerile saul recenziile altor oameni care au cumparat produsul respectiv?

| Adry05 a răspuns (pentru relian):

Așa și n-am voie să-mi spun părerea și experiența că n-am înțeles? Or fi și altele, eu zic cu ce am avut eu, jesus

| StrongHeart a răspuns (pentru Lamar):

Da,ca in caz ca vine o seceta, bagi briceagu in ea si mai traiesti o luna macar laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru StrongHeart):

Le citesc si de multe ori rad cand vad parerile prostilor sau ale agramatilor, nici nu am cum sa iau in serios pe cineva care nici nu stie sa scrie, si evident nu sunt toti asa, sunt si recenzii de apreciat. Vad ca tu esti pe bines cu Adry, ii aprobi generalizarile, tine-o tot asa. O evaluezi, gandesti ca ea. Vezi ca data viitoare primesti block daca te mai implici cu evaluari cand ii scriu unei persoane pe care si pe deasupra incerc sa o cultiv. Cum naiba sa o evaluezi astfel cand tu nu ai avut tangenta cu asa ceva (obiectele din intrebare)? Spune-mi si mie, ca deja mi se pare amuzant. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Adry05):

A fost greu sa te exprimi corect si adecvat, ''in fine'', nu mai pierd timpul cu una care nici macar punct nu stie sa puna la final de propozitie.

| Celcestietot a răspuns (pentru relian):

Reproducerea ei imi suna ca o recenzie de pe eMAG, daca tot este sa aducem generalizarile aici. laughing
Multi parca comenteaza sa deruteze omul, asa ceva nu este bine.

| StrongHeart a răspuns (pentru Celcestietot):

Aprob orice consider eu ca e folositor nu am treaba cu nici un user de aici.Crezi ca imi gateste sau imi calca?laughing Daca te uiti am dat tuturor o evaluari pentru ca mi-au folosit,tu mi-ai raspuns total pe langa subiect ca daca imi ziceai din experienta ta sau ce crezi tu ca e bun,iti dadeam,dar daca raspunzi asa pe ocolite unde nu are rost?
Daca o sa imi iau block asa sa fie,in fond,eu incerc sa ajut lumea pe aici, asta e singurul motiv pentru care intru pe acest cont, daca se intampla sa mai pun intrebari si sa imi fie folositoare raspunsurile le evaluez, mi se pare normal, nu inteleg de ce dramatizezi sau de ce crezi ca am ceva personal cu tine.Nu am nimic, chiar imi esti simpatic.

| Celcestietot a răspuns (pentru StrongHeart):

Am raspuns pe baza experientei mele, bro, nu cred ca mai avea rost sa insir pe aici povestile mele de viata si cum naiba am dormit, ti-am raspuns sincer si tu nu ai luat in considerare. Cand am scris ca nu ies arcurile nici daca sari pe pat, crezi ca o spuneam asa de nebun? Nici macar un folositor nu mi-ai dat, si te portretizez PE BAZA a ce faci. Si tu imi erai simpatic, dar actiunile tale de acum m-au derutat; nu dramatizez, doar scriu.