| paul113 a întrebat:

Salu TPU. exista vreo insecta, paianjen, centiped etc. in Romania care sa omoare un om sau un copil? Funda explicati de ce

Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

Un om matur ...nu. Avem un paianjen: Vaduva neagra. Daca te inteapa te vei simti rau, atata tot. Acum vad ca este la moda,, moartea din cauza capuselor''. Ceva mai stupid de atat nu cred ca se putea inventa.

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

ăpușele sunt un grup de artropode parazite din clasa arahnidelor care parazitează vertebratele, se hrănesc cu sângele lor și pot transmite, în unele cazuri, boli infecțioase.
Poate duce chiar la moarte daca nu ti-ai dat seama ca esti muscat de el, astfel boala ti se agraveaza. O zi buna!

| EmoDoll a răspuns:

Capusele si vaduva neagra
Deoarece au un venin mortal