| Tanase_Marius_1994 a întrebat:

Acum ceva timp am sapat o groapa in care am pus folie de nailon pentru un hobby al meu "pescuitul".
Insa la scurt timp dupa,din nefericire pentru mine a cazut un caine acolo si mi-a sfasiat folia, si cam de atunci incerc sa repar cumva.
O solutie buna si rezistenta.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cumpara o alta folie.

| Tanase_Marius_1994 explică (pentru mira):

Asta ar insemna sa o iau de la cap cu totul, mai putin groapa nu? Sa scot apa, sa scot pestele, pamantul depus pe fund ...Eu vreau ceva cu care sa lipesc folia, ca scade apa cam 30cm in cateva zile.

| Mihaela1964 a răspuns:

Alta solutie nu vad, decat sa scoti apa si sa amenejezi iazul asa cum scrie la carte: cu batatorirea pamantului, strat de nisip, folie parchet in mai multe straturi, folie pentru iaz. Ceea ce-ai patit acum se poate repeta si munca iti va fi in zadar.

| Tanase_Marius_1994 explică:

Treaba s-a rezolvat.Problema era mai mare decât ma gândeam eu, aveam ceva găuri date de soareci.