| FocaABC a întrebat:

Am un gard din plasa impletita rabita si as vrea ca la baza gardului sa pun iedera pentru a forma in timp un " gard viu" dar oare iedera in timp va distruge gardul? Ce plante as putea sa folosesc pentru a face un gard viu?

2 răspunsuri:
| Kenzo1234 a răspuns:

O idee_ar fi sa nu pui plante agatatoare, ci sa plantezi niste tuia arata mai bine si poti sa-i tunzi! https://www.google.ro/......ps?/search

| relian a răspuns:

Gard viu este ala din plante nu din plasa de sirma pe care se intind liane.Deci tu vrei ca pe gardu tau de plasa a creasca liane. Pune iedera ca tot ai spus tu iedera. Daca iti va distruge gardu? Pai nul distruge imediat in timp in ani, dar ce conteaza.Eu as pune plasa din aia colorata, ce culoare vrei aia din plastic sau ceo fi.Pe linga gard mentii curat si ai terminat lucrarea.laughing Daca vrei gard viu pune buxus, sau depinde cit de inalt doresti sa fie, ori cit de rapid sa creasca.