| Vladg7 a întrebat:

Nu va suparati dar am o cățea care are 6 ani, am o problema cu ea(tot sare gardul) am inaltat gardul si l-am facut sa aiba 2.60m dar tot il sare acest gard este din plasa metalic.Ma puteti ajuta si pe mini cu un sfat /idee.

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Pune in partea de sus a gardului (oblic spre interior curtii) o bucata de plasa, sa aiba cel putin 60-70 cm.Chiar daca va escalada gardul, nu va putea sa-l sara, acea bucata de plasa va fi ca un mic acoperis. Daca nici asa nu merge, fa un tarc cu acoperis, inchide catelusa si ai rezolvat problema. Sper sa te ajute sfatul meu.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adu-i un caine si lasa-i cateva ore singuri. Sa vezi ca nu mai sare gardul.

| Vladg7 explică (pentru darrio2007):

Mersi de sfat, o sa inverc