| darkprincesskiss a întrebat:

Am o problema. De ceva timp ma enervez din orice. Si daca imi zice mama sa ii aduc ceva ma enervez sau daca ma suna cineva sa vorbim cand nu am chef iar ma enervez si tip si incepe sa ma doara capu. Si nici daca fumez nu ma mai pot calma. Oare ce am?! Ce as putea face sa nu mai mai enervez asa des? Sunt calmante ceva pe baza de plante?

4 răspunsuri:
| alabalaportocalala a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, ma enervez foarte repede din niste prosti, am incercat sa fac judo de exemplu cica "sa-mi canalizez energia negativa in ceva"...nu a mers, m-a facut si mai irascibil dar de ceva timp am aflat ca sunt foarte foarte pasionat de chitara asa ca mi-am cuparat una si am inceput sa zdrangan la ea de ceva timp.Am observat si eu si prieteni mei in ultima vreme ca sunt mai calm si mai linistit, deci incearca sa gasesti un lucru care-ti place sa-l faci, care te pasioneaza si tine-te de elbig grincel putin la mine a merswinking

| corodidenisa a răspuns:

Incearca sa te relaxezi

| RADOXO a răspuns:

Buna! Nu e bine sa fii atat de colerica eu ti-as recomanda sa te duci la un psiholog sau sa iti gasesti un hobby cu care sa iti descarci energia negativa sau sa umbli desculta pe pamant, sau sa stai intr-un loc unde sa te poti recupera fara ca cineva sa te deranjeze! Sunt mai multe metode sper sa gasesti ceva, iti urez multa bafta si sper ca sugestiile mele sa iti fie de ajutor.

| blueandwhite a răspuns:

Esti intr-o dispozitie proasta sau ai o perioada foarte proasta nu trebuie sa folosesti calmante trebuie tu sa incerci sa nu te mai enervezi din orice eventual i-ati o minge sa o strangi in mana cand esti stresat