| costinvlad490 a întrebat:

Cât costă chiria la București? Dar să cumperi un apartament bun în rate?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Chiria este intre 200 euro si 2000 euro pe luna, depinzadn de locatie, marimea apartamentului, numarului de camere si conditii de lcouit (mobilat/ nemobilat, cu aparatura electronica sau fara, cu balcon sau terasa, samd).
In ce priveste cumpararea unui apartament, depinde de zona, de pretul apartamentului, d e cati bani ai de depozit si de cati bani imprumuti de la banca, cu dobanda bancii respective. Evident, conteaza si termenul de plata al imprumutului bancar, pe 10- ani 20 sau chiar 30 de ani.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca stai in tara nu merita sa stai nici in chirie nici datorii la banca. Ia ghiozdanu in carca, emigreaza si plateste ca mine in 5 ani apartament la dezvoltator imobiliar cu avans de 10.000€ apoi luna de luna dai 1.100€

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru costinvlad490):

Trebe un venit lunar destul de consistent oricum