| EmanuelEmy7 a întrebat:

Salut, ce unelte imi trebuie pentru a da glet pe pereti? Precizez ca sunt la inceput si vreau sa invat meserie. Multumesc.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Găleată, mixer, un șpaclu lat, gletiera inox.
După gletuire urmează șlefuirea, ai nevoie de hârtie sau plasa abraziva si decun suport pentru aceasta. La nivel profesionist exista si unelte electrice special concepute.
Pentru amorsare ai nevoie de galeata si o bidinea.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In general aceste explicatii le gasesti pe net: http://bit.ly/2DFcnf4 Ideea de baza este ca le inveti mai usor lucrand cu cineva priceput (ucenicie).

| EmanuelEmy7 explică (pentru regis):

Asta voiam sa stiu, merci! happy