| alex癌 a întrebat:

Vreau sa izolez casa pe exterior dar este data cu glet si var lavabil cum trebuie sa procedez?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o legatura.Nici blocurile nu le curata nimeni pe exterior inainte de izolare.Mult succes.

| Medema a răspuns:

Curata gletul pana la tencuiala si amorseaza pereti, din cauza gletului polistirenul se poate smulge usor!

| prisacarul56 a răspuns:

Nu mai curata peretele, executa niste santulete verticale si orizontale pe pereti cu o dalta sau un spaclu bun, amorsezi bine si dai bataie cu izolatul ca merita.Am prins iarna aceasta cu blocul izolat si -am platit cu 35-40% mai putin in comparatie cu iarna trecuta.

| marian132000 a răspuns:

Incearca sa razi gletul, macar in zonele care se rade usor. Din cauza gletului si a zugraveli, adezivul de polistiren nu o sa faca o priza buna cu peretele si s-ar putea sa se desprinda polistirenul.