| mtw123 a întrebat:

Dacă vreau sa mut usa la o camera pe un alt perete, exista sansa ca acel perete sa se dărâme când o sa fie tăiat din el pentru usa?

Ofer funda

5 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Da exista aceea posibilitate

| yonutz04 a răspuns:

Dacă este perete din beton nu se dărâmă, dacă este din BCA este posibil să pice partea de sus! Ai grija, NU se pot aduce modificări pereților din beton fără aprobare din partea arhitectului pentru ca sunt pereți de rezistenta!

| Sindbad a răspuns:

Este perete de rezistenta, nu te atingi de el.

Si in orice caz lucreaza cu profesionisti la modificari d-astea

| danaieladaniela a răspuns:

Logic ca nu are cum sa se darame daca il tai cu atentie, cel putin ai mei cand au facut asa ceva nu sa daramt peretele pe noi big grin

regis
| regis a răspuns:

Există șansă, daca structura e șubredă. Dar exista mereu si solutii, de exemplu un buiandrug susținut de o parte si de alta de doi stalpi (popi).