| Raaduu a întrebat:

stiti cumva cum se curata scaunele de bucatarie din piele ecologica?

3 răspunsuri:
| Trybest a răspuns:

Crede-ma am aceleasi scaune si se curata foarte bine cu cif, apoi limpezesti.Merge 100%

| IulianAc a răspuns:

Scaunele de bucatarie din piele ecologica se curata urmand acesti pasi:

Incepeti prin indepartarea prafului si a murdariei de pe suprafata scaunului cu ajutorul unei carpe moi sau a unui aspirator cu perie moale.

Apoi, preparati o solutie de curatare amestecand apa calduta cu cateva picaturi de detergent lichid neutru.

Inmuiati o carpa moale in solutia de curatare si stoarceti excesul de apa.

Aplicati carpa umeda pe suprafata scaunului de bucatarie, stergand delicat pana cand se indeparteaza murdaria.

Dupa curatare, clatiti bine cu o carpa curata si apa curata, apoi uscati cu o alta carpa curata.

Pentru a mentine pielea ecologica in stare buna, se poate aplica o solutie de intretinere pentru piele, dupa curatare.

Evitati utilizarea produselor de curatare agresive sau a abrazivilor care pot zgaria suprafata scaunului si deteriora pielea ecologica.

Este important sa retineti ca trebuie sa evitati expunerea scaunelor din piele ecologica la caldura excesiva sau la lumina directa a soarelui, deoarece acest lucru poate duce la decolorare sau uscare excesiva a materialului.