| micutdragut a întrebat:

Cum se explica acest lucru: http://www.centruldepresa.ro/......i-locuinte mentionat aici precum ca jumatate dintre germani prefera sa stea in chirie iar la noi 97% suntem detinatori de locuinte proprii?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Pentru ca in Romania chiria pe o luna este aproape cat salariul minim pe o luna de zile pe cand in Germania cu salariul minim iti permiti sa platesti chiria si iti mai raman si bani sa traiesti decent.

1 răspuns:
| Nectarios a răspuns:

Si pentru că lipsa din perioada comunistă ne-a trezit simțul proprietății