| micutdragut a întrebat:

Iubesc mult animalutele. Uneori mai mult decat pe oameni si am citit adineauri un comunicat de presa unde se prezenta urmatorul studiu sau sondaj in privinta iubirii de animalute pe care o poarta romanii in general: http://www.centruldepresa.ro/......-de-romani Voi ce credeti de cuviinta, daca romanii iubesc atat de mult animalele, cati dintre noi se gandesc sa aiba si grija de ele, sa le duca la specialisti in cosmetica veterinara, sa le faca analizele, sa ii vaccineze? Vorbe. vorbe. dar faptele sunt cele care vorbesc.

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Pentru ca oamenii nu sunt informatii..sunt oameni care nu isi vaccineaza copiii..de animale de companie nu mai zic.
Desi in Romania in ultimii ani oamenii au inceput sa adopte mai multe animale si sa vina din ce in ce mai des la cabinete veterinare...incet incet ne indreptam spre normalitate si noi.Am intalnit batranele care au mers la zeci de km la cabinet cu pisici si catei si doctorul a fost om si nu i-a luat bani pe medicamente pentru ca stie ce efort a depus saracuta.
Daca s-ar da niste pedepse mai mari pentru maltratarea animalelor ar fi suuuper! 10-20 de oameni sa faca 7 ani de puscarie si sa vezi cum se calmeaza toti.Sunt spitale de animale care sunt mai curate ca si muuulte spitale de oameni si in care medici le trateaza perfect.
Eu zic sa nu iti pierzi speranta si sa stii ca evoluam spre bine din acest punct de vedere.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Majoritatea oamenilor doar se declară a fi iubitori de animale, le iubesc la ei în farfurie.

| Ioana2007 a răspuns:

Si eu sunt la fel. Iubesc mai mult animalele decat oamenii. Eu am Jack Russel Terrier si mi as da viata pentru el. Eu il duc la vaccin si deparazitari si cateodata si la cosmetica

| micutdragut explică (pentru Ioana2007):

Ma buuuucur Ioana! Sa fie sanatos si fericit alaturi de tine